Czy jesteś gotowy na nowe?

Kserotech
„Wszystkie kserokopiarki są takie same”

„Ta nowsza od starszej niczym się nie różni”

„Ja mam taką sama w firmie. Mam ją już sześć lat”

Słyszałeś takie stwierdzenia? A może sam uważasz podobnie?
Szukasz kserokopiarki, drukarki sieciowej A3 albo planujesz wymianę na coś innego?

Kserokopiarki coraz mniej kojarzą się z klasycznym staniem przy urządzeniu i przekładaniem kartek na podświetlanej na zielono szybie ekspozycyjnej. Podobnie jak w dziedzinach takich jak motoryzacja, czy przemysł komputerowy, technologia znacznie ewaluowała. Przeglądając oferty na sprzęt biurowy (jak drukarki atramentowe na biurkowe), widzimy, że ciągle zmieniają się wizualnie. A co z wielkością?! drukarki laserowe tak zwane „chlebaki” charakteryzują się poborem papieru z poziomu niemal pionowego. A jak to jest z kserokopiarkami? Mówi się ze ksera dzisiaj są duże, powód? Rozmiar papieru. W tego typu urządzeniach papier leży poziomo w kasetach, te wymiary potęguje obudowa oraz elektronika. Warto zwrócić uwagę również na niezaprzeczalny fakt, iż kserokopiarka musi kserować. Analogicznie skoro jest to drukarka urządzenie A3 to i szyba musi być nie mniejsza niż ten rozmiar. Producenci kserokopiarek biurowych prześcigają się w wyglądzie swoich produktów. Na szczęście ich design nie zmienia się tak często jak moda na kolory mebli biurowych, czy odcień szarości na ścianach. Wbrew pozorom pod tymi obudowami w ciągu 10 lat została zawarta technologia łącząca kilka dziedzin. Co może kryć się w nowym urządzeniu pachnącym fabrykom w oryginalnym firmowanym logiem Konica Minolta pudle? Postanowiliśmy to przetestować. Wnioski poniżej:

Do naszej stałej oferty włączyliśmy nowa kserokopiarkę kolorową Konica Minolta Bizhub C258. Dzięki szerokiemu obyciu w urządzeniach poleasingowych dokonaliśmy zestawienia specyfikacji technicznej dwóch urządzeń. Każdy poszukujący nowej kserokopiarki A3 do biura otrzymuje oferty w których znajdują się parametry znane jedynie informatykom lub specjalistom serwisu.

Wysoka jakość wydruku.

Firmy, które pracują na szkicach lub zdjęciach, takich jak geodeci, czy zakłady fotograficzne zwracają uwagę na szczegóły. Cieńkie zielone lub żółte linie na projektach instalacji w domach jednorodzinnych lub głębia odcieni morza na zdjęciach wakacyjnych czy to wyłącznie zasługa materiałów eksploracyjnych? Okazuje się, że nie. Lwią część realizują jednostki przetwarzania obrazu oraz układy sterowania napięciami oraz laserami w kserokopiarce. Jest to technologia która podobnie jak układ sterujący Twoim smartfonem zwiększył możliwości i możesz cieszyć oko ekranem HD. Konica nadal udoskonala swój opatentowany toner simitri HD. Prace nad jego cząsteczkami i właściwościach wtapiania się w arkusz papieru powoduje niezwykłą jakość nawet na zwykłym biurowym 80 gramowym papierze.

Przepisy

Coś czego można być pewnym po nowym roku to podwyżki, ale też zmiany w prawie. Dzisiaj również Kserokopiarki biurowe A3 muszą być zgodne z przepisami RODO. Praca sieciowa oraz centralizacje wydruków, co często można zaobserwować w urzędach, powoduje przemianowanie słowa biurowe na korytarzowe. Poufne dokumenty są drukowane na korytarzach koło których przechodzą dziesiątki petentów. Zabezpieczenia RODO stosowane w kserokopiarce Bizhub C258 to udoskonalony system wstrzymywania druku znanego już z urządzeń Bizhub c203. Stosowanie kart zbliżeniowych do autoryzowania wydruków już nie jest potrzebne. Z pomocą przychodzi oprogramowanie. Bezpieczne wydruki oraz konta użytkowników z kodowaniem plików daje pewność ze żadna kartka nie wypadnie na tackę ksera bez wiedzy osoby upoważnionej do odbioru.

Prędkość

Oglądając prospekty serii kserokopiarek z różnych firm na pierwszych pozycjach znajduje się prędkość wydruku. Mało kto tłumaczy klientowi, że jest to prędkość pracy ciągłej pomiędzy kartkami. Oznacza to, że jeżeli kserokopiarka ma prędkość 45 kopii na minutę co 1,3sek „wypluje” z siebie kartkę. Takim wyczynem chwalił się model bizhub c450, który na przełomie wieku był uznawany za jedną z szybszych urządzeń biurowych. Dzisiaj najczęściej spotykaną prędkością kserokopiarek to 25-30 kopii na minutę. Czyli co 2 sek. mamy nadruk strony. Brzmi gorzej? Ze specyfikacji tak, a z praktyki? Przetworzenie dokumentu pdf o wielkości 5 mb zajmowało bizhub c450 około 3-4 minut. Sterownik rozbijał plik na język kserokopiarki, potem ten „język” został siecią przesyłany do kserokopiarki, która przez swoja wolną kartę sieciową (bo kto potrzebował szybszych) odbierał i wrzucał na kolejne bloki elektroniczne. Na samym końcu szybkie silniki załatwiały sprawę z prędkością 45kopii na minutę. Wróćmy do naszych 2 sekund. Nowa kolorowa kserokopiarka biurowa czerpie garściami z informatycznych dobrodziejstw. Dysk ssd, szybki procesor, wydajna pamięć ram, już nie zagłębiając się w tematyki I2C konwenterów itd. Co to daje w praktyce? Spieszysz się na spotkanie i czekasz na projekt? Po tych 2 sek. możesz wychodzić. Chyba, że poczekasz na chwalącą się prędkością c450.

Wydajność

Podobno wśród producentów sprzętu AGD panuje niechlubny przytyk o tworzeniu podzespołów, które mają wytrzymać do końca okresu gwarancji. Każdy ma inne doświadczenia, a jak to wygląda w Kserokopiarkach Poleasingowych lub nowych? Urządzenia wielofunkcyjne Konica Minolta duży nacisk kładą na ekologie oraz materiały regenerowane. Eksploatacja takiej drukarki kolorowej a3 składa się z min. developera trudno odnawialnego. W przypadku urządzeń starszych ten proszek był wraz z bębnami jednym modułem. Taka praktyka jest stosowana nadal w urządzeniach A4 z powodu małych rozmiarów. W urządzeniu C203, które maja więcej niż 10lat żywotności developera była dyktowana żywotnością całego modułu. Było to 80tys kopii, po tej ilości należało wymienić moduł na nowy zaś zużyty, do utylizacji. Z powodu ekologii w fabrycznie nowych kserokopiarkach kolorowych A3 developer jest osobną częścią jako moduł. Jego żywotność wzrosła do 600tys kopii. Pokazuje to kierunek w jakim idą producenci sprzętu biurowego zwiększając wydajność, produkujemy mniej ciężkich do utylizacji substancji.

Koszty utrzymania

Firmy decydujące się na kserokopiarki polasingowe kierują się ceną zakupu. Faktycznie, używana kopiarka kolorowa A3 to jedna trzecia kosztów nowego urządzenia. Porównując ten fakt zauważymy, że koszty tonerów do dwóch dzielących kilka lat maszyn różni niewielka cena, podobnie jest z kosztem eksploatacji. Co innego koszty pośrednie, które ciężko ciężko wyliczyć w PLN. Kto posiada licznik prądu w gniazdku do którego podłączone jest ksero czy drukarka? Największe zużycie prądu powoduje uruchomienie i przeprowadzenie procesów stabilizacyjnych w urządzeniu. W starszych urządzeniach stosowane były halogeny 1000Wat do ogrzania modułu utrwalającego. Podczas pracy w razie spadku temperatury dogrzewanie przejmował drugi halogen 750wat. Nie potrzeba specjalistycznych urządzeń by wyobrazić sobie co dzieje się z licznikiem prądu. Nowe urządzenia, nie tylko firmy Konica Minolta, zastosowały indukcyjny moduł utrwalania. Zmniejszając znacznie zużycie energii przez swoje modele kserokopiarek oraz drukarek. Systemy Eco odpowiedzialny za przeprowadzanie stanu hibernacji i wzbudzania maszyny w razie nadejścia zadania do wykonania. Rejestry pracy i zużycia energii drukowane na licznikach ogólnych obrazuje jak dbamy o środowisko, zostawiając włączoną kserokopiarkę po wyjściu z biura, czy na weekend. Wracając do sprzętu AGD każdy zmieniał kiedyś lodówkę na nowszą. Różnice nie tylko w chłodzeniu można zauważyć nawet na rachunku za energie elektryczną. To również jest koszt utrzymania jaki bardzo często pomijany.
Nie powiemy, czy jesteś gotowy na nową kserokopiarkę. Zdajemy sobie sprawę, że to indywidualna decyzja spowodowana ekonomią, przyzwyczajeniem, miejscem w biurze, czy pracowni.
My posiadamy w swojej ofercie tanie w eksploatacji kolorowe kserokopiarki. Powyżej pokazaliśmy praktyczne podejście do technicznych biuletynów, którymi karmią swoich potencjalnych klientów handlowcy.

Naszym zadaniem jest pomóc w wyborze, wytłumaczyć i przełożyć na język polski.

Planujesz zakup kserokopiarki do swojej firmy? Nowa czy Poleasingowa Kserokopiarka? Kupno czy Dzierżawa Kserokopiarki
Zapraszamy do kontaktu. Odpowiemy na pytania…