Diagnoza i ekspertyza serwisowa kserokopiarek

Ekspertyzy i wyceny serwisowe kserokopiarek Konica Minolta i Ricoh.Ekspertyza urzadzeń kserujących

Serwis Kserotech w swoim zakresie wykonuje również ekspertyzy urządzeń pod kątem sprawności i poprawności działania urządzeń biurowych Bizhub oraz Ricoh. Sprawdzenie kondycji materiałów eksloatacyjnych zwłaszcza w przypadku informowania oprogramowania o ich zużyciu jest dość powszechnym zabiegiem. Dzięki czemu teoretycznie wyeksploatowana kserokopiarka może posłużyć jeszcze kilka tysięcy kopii.

Wyceny remontów kserokopiarek Konica Minolta oraz Ricoh

Wymiany części eksploatacyjnych to czynność niezbędna do prawidłowego funkcjonowania urządzenia. Są to koszta które można orientacyjnie określić za pośrednictwem porównywarek cen czy serwisów aukcyjnych. W przypadku uszkodzeń materiałów poza listą eksploatacyjną takich jak ekran dotykowy, sprzęgła, silniki czy zębatki które bez kodów producenta są bardzo trudne do zlokalizowania mogą znacznie zawyżyć koszt uruchomienia kserokopiarki. Wycenimy koszt remontu w oparciu o dokumentacje serwisową. W tym celu konieczne są oględziny urządzenia, na podstawie których zostanie sporządzony kosztorys remontu w wariantach opierających się na częściach oryginalnych oraz wysokiej jakości zamiennikach.

 

Weryfikacja opinii serwisowej.

W przypadku niekorzystnej diagnozy lekarskiej każdy z nas skorzystał by z opinii jeszcze jednego specjalisty w celu potwierdzenia informacji. W przypadku urządzeń można zgodzić się na diagnozę serwisu dotychczasowego i przystąpić na warunki finansowe zapewniające doprowadzenie kserokopiarki do pełni sprawności. Dlaczego tego nie zweryfikować? koszty utrzymania urządzenia wielofunkcyjnego to nie tylko tonery. Zużywają się materiały eksploatacyjne tak samo jak w branży samochodowej. Wykonujemy przegląd kserokopiarek pod kątem usterek uniemożliwiającym poprawne działanie oraz te które wkrótce mogą pogorszyć kondycje maszyny. W przypadku niezależnego serwisu np. uszkodzona rura bębna w unicie magenta, wymiany ulega rura bębna z listwą czyszczącą. Obniża to koszty wymian, bez konieczności wymiany kosztownego unitu jako całość.

Pisemne opinie o stanie urządzenia Ricoh oraz Konica Minolta

Serwis wykonuje pisemne opinie dotyczące stanu kondycyjnego kserokopiarki. W przypadku weryfikacji stanu inwentarzu w korporacjach oraz dużych firmach, opłacalność utrzymywania starszego urządzenia musi być podparta pisemnym zestawieniem sporządzonym przez serwis. Takie opinie są niezbędne w przypadku niewłaściwego użytkowania kserokopiarki lub uszkodzeń podzespołów o dewastacyjnym charakterze.

wycena wymian materiałów w kserokopiarce