Utylizacja elektrośmieci

zużyte kserokopiarki oraz drukarki.ekologia w przedsiebiorstwie

 

W dzisiejszych czasach, dbanie o środowisko naturalne staje się obowiązkiem każdego człowieka. W związku z obowiązującym prawem od dnia 1 stycznia 2020 utylizacja, transportem oraz odbiorem zużytych kserokopiarek oraz drukarek zajmują się wyspecjalizowane firmy posiadające odpowiednie pozwolenia które wydaje ministerstwo środowiska.

Podobną procedurą BDO podlegają puste kasety drukujące oraz butle po tonerach. Ich utylizacja zajmują się firmy zajmujące się magazynowaniem oraz recyklingiem elektrośmieci.

Materiały używane w kserokopiarkach są trudno biodegradowalne, co wiąże się z koniecznością profesjonalnej utylizacji. Podjęliśmy współpracę z firmą utylizacyjną, która zajmuje się odbiorem odpadów zużytych urządzeń elektrycznych i elektronicznych.

Nasze urządzenia są dopuszczone do użytku w Unii Europejskiej, spełniają wszystkie warunki poboru prądu oraz zaniżonej szkodliwości dla środowiska. Oferowane kopiarki, drukarki i urządzenia wielofunkcyjne spełniają wymogi środowiskowe określone stosownymi ustawami.

Karty przekazania odpadu

Wspomnianą kartą od dnia 1 stycznia 2020 może wystawić wyłącznie upoważniona firma widniejąca w rejestrach BDO jako odbiorca elektrośmieci,

Firma Kserotech nie jest firmą ani trasportującą ani utylizującą odpady, od paru lat współpracujemy w tym zakresie z firma Envipol z Gliwic.

wszelkie informacje można znaleść pod adresem https://recykling.biz.pl/