Wiadomości

Jak wydrukować koperty firmowe na kserokopiarce Konica Minolta Bizhub

Koperty z nadrukiem firmowym

W związku dużym zainteresowaniem wśród klientów naszej firmy artykułami dotyczącymi obsługi kserokopiarek w sposób bardziej sprecyzowany jak, konfiguracja skanera sieciowego zauważyliśmy tendencję na podglądanie tego typu stron przez klientów innych firm. Nic dziwnego skoro pobierają za takie usługi opłaty lub pozostawiają klienta z problemem konfiguracyjnym samego.
Na prośbę dyrektora kliniki z Krakowa, który wyposażył swoją firmę w urządzenia wielofunkcyjne przygotowaliśmy opis wydruku na kopertach.

 

 

Jeśli trafiłeś na stronę ponieważ nie radzisz sobie z konfiguracją urządzenia lub na szybko potrzebujesz stworzyć kopertę, doceń naszą otwartość oraz złóż zamówienie chociaż na jeden toner lub koperty opisane w artykule ze sklepu internetowego.
To i tak niewygórowana cena za czas jaki musiałbyś poświęcić studiując instrukcję obsługi lub też tracąc godziny na metodę prób i błędów.

 

Cała procedura wydruku odbywa się na kserokopiarce Konica Minolta Bizhub C224e, która jest najczęściej kupowanym urządzeniem wielofunkcyjnym kolorowym do biura ostatniego roku. Oprócz wysokiej jakości wydruku, posiada wszechstronny podajnik boczny z całą gamą nośników, na których można nanosić treści podziękowań, dyplomów, faktur na grubszym papierze by podkreślić prestiż i okazać szacunek dla klienta. Jednym z tych możliwości są wydruki na kopertach. W naszej firmie stosujemy przystosowane do urządzeń laserowych koperty C5 oraz B5 z paskiem zabezpieczającym klej przed uszkodzeniem elementów eksploatacyjnych wewnątrz maszyny. W związku z drogą papieru w urządzeniach laserowych nie należy używać kopert z foliowym okienkiem. Podczas przejścia przez moduł zgrzewania, gdzie toner zostaje wtopiony w kartkę przy temperaturze ok 220st. Celcjusza, folia stopi się i obklei wałki, zaś przywrócenie poprawności układu będzie wymagało wizyty serwisu. Opiszemy również dlaczego urządzenia tego typu (jak również całą masa drukarek nabiurkowych) nie radzi sobie z kopertami DL, a także jakie są najczęściej popełniane przez klientów błędy w ustawieniach podczas konfigurowania urządzenia pod druk kopert.

Jeśli nie posiadasz urządzenia, a w Twojej firmie jest zapotrzebowanie na koperty z nadrukiem firmowym, zapraszamy do działu z kserokopiarkami, gdzie można nabyć wielofunkcyjną maszynę do biura, lub też zlecić tego typu usługi  naszej firmie po wysłaniu projektu w formacie pdf z zachowaniem odpowiednich wymiarów.

Najważniejsza jest konfiguracja urządzenia pod dany nośnik. W prezentowanym opisie bazujemy na kopercie C5 dostępnej również w sklepie internetowym. Koperta posiada zabezpieczenie kleju, a jej budowa uniemożliwia otwarcie się podczas przejścia przez urządzenie.

 

Ważne informacje znajdują się na etykietach dołączonych kopert. Istotną informacją podczas konfiguracji jest wymiary lub typ koperty.

 

 

 • w przypadku naszych kopert format to C5
 • wymiary to 162 x 220 mm

 

 

 

 

 

 

 

 

 1. Aby rozpocząć konfigurację urządzenia należy umieścić kopertę w podajniku ręcznym, znajdującym się po prawej stronie kserokopiarki. Podczas umieszczenia jej na tacy kserokopiarka automatycznie powinna przełączyć się w tryb podajnika. Zgodnie z technologią poboru papieru z bypass, narzut druku odbędzie się od dołu. Oznacza to, że jeśli chcemy umieścić druk na kopercie wkładamy ją nadrukiem do dołu, zaś listek z klejem powinien znajdować się od strony maszyny przy krawędzi (co umożliwi poprawy pobór kasety przez rolkę pobierającą). Konieczne jest również dosunięcie ograniczników na tacy podajnika tak by przylegały do koperty. Dzięki temu nasza koperta równo wejdzie do urządzenia.
  2. Na wyświetlaczu pojawi się komunikat o obecności papieru A5, co jest niezgodne z faktycznym formatem umieszczonym w podajniku.

  3. W tym miejscu popełniane są największe błędy przy wydruku kopert. Użytkownik nie zwraca uwagi na format jaki deklaruje kserokopiarka i w większości przypadków dochodzi do zacięcia papieru lub zniszczenia koperty podczas przejścia przez maszynę. Należy poinformować kserokopiarkę o włożonym formacie, jak również o typie papieru jaki obecnie znajduje się w podajniku bocznym. Wyświetlenie formatu A5 jest błędne, co można szybko wywnioskować pamiętając ze koperta C5 jest stworzona do jednokrotnego złożenia kartki A4 na pół i umieszczenie jej swobodnie wewnątrz koperty. Nasza koperta jest dłuższa i szersza od formatu A5, co przy uruchomieniu drukowania z tym ustawieniem spowoduje zacięcie kartki już na pierwszym czujniku. Nie będzie to wynikiem niesprawnie działającej maszyny (nie warto wyładowywać złości podczas wyciągania kolejnej zniszczonej koperty z rolek maszyny). Po prostu ksero dzięki czujnikom widzi, że papier zadeklarowany jako A5, który już powinien przejść przez daną sekcje nadal znajduje się na czujniku i pokazuje zacięcie, zatem aby ustawić ustawiamy odpowiedni format. Musimy w tym celu uruchomić tabele formatów, która znajduje się pod obrazkiem informującym o formacie – dotykamy przycisk „format. standard.”
  5. Zmiana ekranu na duży zestaw formatów standardowych takich jak A3, czy A4, to jeszcze nie nasz szukany format koperty C5. Po lewej stronie widoczne są jeszcze inne pule formatów jakie podajnik boczny przyjmuje i daje możliwość dokładnego jego określenia. Wchodzimy w „inne formaty”
  6. Skrót ENV określany jest w urządzeniach Konica Minolta jako koperta. Są to formaty wpisane w urządzenie dzięki czemu nie ma konieczności pamiętania o dokładnych wymiarach koperty. Aby ustawienia maszyny były zgodne z tym, co fizycznie znajduje się na tacy podajnika klikamy „envC5”. Ikonka na której widoczny był format A5 zmieni się na „envC5”. Kolejnym krokiem jest ustawienie rodzaju papieru z podajnika.


  7. Po lewej stronie widoczne są rodzaje papieru. Domyślnie maszyna traktuje każdy włożony do niej obiekt jako papier biurowy zwykły „rodzaj papieru 60-90gram” jest to papier na co dzień stosowany w dokumentach firmowych. Przeciągając suwakiem na druga stronę konfiguracji w lewej kolumnie widzimy „koperta” dzięki tej funkcji maszyna dostosuje rozstaw wałków w module zgrzewania co zapobiegnie „sprasowaniu” koperty ponieważ zagięcia oraz jej wykonanie wymusza zakładki kartek oraz zabezpieczeń kleju, co w danym miejscu powoduje, że koperta jest grubsza. Bez uruchomienia tej funkcji maszyna ustawi się jak do płaskiego klasycznego kawałka papieru, który w każdym miejscu posiada tą samą grubość. Przechodząc na drugie okno ustawień znajdziemy „koperta”. Po jej uruchomieniu (poza formatem widocznym na oknie jako envC5) pojawi się mała żółta ikonka symbolizująca kopertę.8. Po zatwierdzeniu ustawień na wyświetlaczu głównym, nad zakładką „Papier” pojawi się skonfigurowany przez użytkownika podajnik boczny, (to ta widoczna dłoń), format papier czyli „envC5” oraz żółta ikona koperty. Jeśli chodzi o kserokopiarkę konfiguracja jest ustawiona poprawnie. Resztę ustawiamy z komputera.

  Ustawienie kopert zostały zademonstrowane na kserokopiarce Konica Minolta Bizhub C224e, w przypadku innych modeli urządzeń z końcówką w nazewnictwie xx4 aż do serii xx8 układ menu oraz funkcje są zbliżone i odbywają się w tej samej kolejności. Kserokopiarki z końcówkami xxx i mogą różnić się nieznacznie wyglądem menu, natomiast mapa dostępnych funkcji oraz zasada działania jest zbliżona.

  Ustawienie koperty do druku:

  Konfiguracja wydruku na komputerze, do tego celu użyjemy Office Word 2016, udostępniamy plik *.docx, w którym jest zachowany rozstaw pól tekstowych oraz stosowany przez nas przy wysyłce korespondencji. Idealnie wpasuje się w system samodzielnego drukowania znaczków oraz oznaczeń listowych takich jak „priorytet” z systemu www.envelo.pl oferowany przez Pocztę Polską.

  Pobierz wzór koperty przygotowanej przez nas do edycji :koparta C5 rozkład WZOR

  Po przygotowaniu adresata, ewentualnego loga oraz nadawcy przechodzimy do wydruku pliku:


  Przy wydruku widzimy podgląd naszej koperty po prawej stronie, zaś w kolumnie DRUKUJ naszą drukarkę. Nazwa może się różnić lecz proszę wybrać z listy urządzenie, które konfigurowaliśmy przed chwilą. Nasz plik dołączony do instrukcji ma już wpisane ustawienia, które widać poniżej drukarki. Wydruk: jednostronny, Orientacja : pozioma i najważniejsze Papier : Koperta C5 wraz z domyślnymi wymiarami. Pozostaje nam jedynie ustawić informacje dla kserokopiarki dotyczące nośnika. W tym celu klikamy na WŁAŚCIWOŚCI DRUKARKI znajdujące się pod nazwa Waszej kserokopiarki.

  Pojawi się okno znane ze wszystkich programów do edycji tekstu, czy arkuszy kalkulacyjnych. Jest to okno sterownika drukarki. Widoczne mamy ustawienia takie jak ułożenie oryginału, czy format oryginału jaki chcemy drukować. Aby urządzenie od razu wiedziało na czym i jak drukować należy przejść na zakładkę znajdującą się na górze okna, a mianowicie PODSTAW.

Pod funkcją ZOOM, znajduje się możliwość wyboru podajnika papieru, ale nie tylko. Jest tam też rodzaj papieru. Ustawiamy tak jak na w/w obrazku. Podajnik papieru : PODAJNIK RĘCZNY, natomiast rodzaj papieru w standardzie jest jako „Zwykły papier” tak jak domyślne ustawienia na maszynie, aktualnie mamy tam umieszczoną naszą kopertę. Aby zmienić tą pozycje po prawej stronie znajduje się przycisk „USTAW. PAP.DLA KAŻDEGO Z PODAJN.” Tutaj mamy konfiguracje każdej z kaset, ale również podajnika ręcznego. Klikając na niego poniżej znajduje się okno z możliwością wyboru mediów jakie obecnie mamy w podajniku. Wybieramy KOPERTA. Klikamy OK i ponownie OK, aż do okna WORD z możliwością druku pliku.

Kserokopiarka powinna otrzymać plik do druku, koperta zostanie pobrana z podajnika bocznego oraz powoli przejdzie przez maszynę.

 

Kserokopiarki, tonery oraz materiały eksploatacyjne są w ciągłej sprzedaży w naszej firmie. Zapraszamy do współpracy zwłaszcza firmy niebędące stałymi klientami firmy Kserotech,
jak również tych, którzy poszukują nowej kserokopiarki dla potrzeb swojej działalności.

Wydruk kopert to tylko jedna z gąszcza możliwości jakie dają urządzenia Konica Minolta Bizhub.

Dziękujemy, Serwis Kserotech

Kseroech

Outlet kserokopiarek biurowych

Outlet kserokopiarek biurowych A3 oraz A4

W każdej branży, która oferuje produkty dla swoich klientów zdarzają się pytania o odbiór sprzętu, który dotychczas był eksploatowany. W większości firm panuje trend do „wykańczania” urządzeń, sprzętów z przewodnią myślą „niech działa aż padnie”. Naturalną kolejnością rzeczy jest fakt, że…w końcu padnie.

W przypadku kserokopiarek biurowych najczęściej słyszymy stwierdzenie „wymienimy maszynę jak ta odmówi współpracy”. W konsekwencji 80% drukarek „odmawia współpracy” w najmniej odpowiednim momencie, czyli największego natłoku pracy, w szczycie sezonu, przy kończącym się za chwilę terminem oddania projektu. W tym momencie stojąc już pod ścianą decydujemy się, często nie mając już wyjścia na jeden z dwóch kroków.

-Pierwszy to szybki remont urządzenia, aby tylko zdążyć z terminami wydruku (czyli naprawę, która odkładaliśmy od dłuższego czasu). Taka decyzja często przewyższa wartość samego urządzenia.

-Drugą opcją jest kupno kserokopiarki, w związku z presją czasu decydujemy się na to co podsunie nam handlowiec. Bardzo często taka sytuacja skutkuje tym, że urządzenie jakie w takim okresie nabędziemy nie spełnia do końca wszystkich oczekiwań, utrzymania, jak i możliwości samego sprzętu. Nie od dzisiaj wiadomo ze stres i pośpiech nie jest dobrym doradcą.

Zdarzają się również sytuacje, w których użytkownicy sprzętu dochodzą do wniosku, że posiadany model w ich firmie jest niewystarczający. Powodów takiego stanu rzeczy może być kilka, jednym z nich jest np. konieczność nabycia urządzenia kolorowego, którego koszty wydruku są zbliżone do czarnobiałego w kserokopiarkach monochromatycznych i kolorowych. Rzesza klientów decyduje się na zakup kserokopiarki kolorowej. W tym momencie zostając z dwiema często zabierającymi dużo miejsca maszynami. Zupełnie niepotrzebnie. W takim wypadku firma Kserotech przychodzi z pomocą i odkupuje kserokopiarkę pod warunkiem, że jest w doskonałym stanie. Tego typu urządzenia nie są wymieniane z powodu nadmiernego wyeksploatowania, albo jak w przypadku stanu technicznego jaki można bardzo łatwo znaleźć na jednym z serwisów aukcyjnych, gdzie sprzedawane są urządzenia z klasycznego „dojedziemy ją do końca i wystawimy na …”. Urządzenia trafiające do nas z odsprzedaży nie różnią się niczym od maszyn zakupionych za granicą jako kserokopiarki poleasingowe A3. Muszą spełniać kilka warunków jakie stawia serwis urządzenia,

licznik – ten musi być możliwie jak najmniejszy co daje gwarancje poprawności działania elementów automatyki, sprzęgła, silniki
stan wizualny – jakość bieli na plastikach, brak zarysowań na obudowie, deklasują takie urządzenia uszkodzenia fizyczne, czyli połamane uchwyty, czy elementy obudowy

stan techniczny – odbiór maszyny, która pracowała w firmie zawsze wiąże się z koniecznością przeglądu drobiazgowego. Decydujemy się każdorazowo na wymianę podzespołów mogących mieć wpływ na nienaganną jakość wydruku.

Pochodzenie – najczęściej pozyskane urządzenia podczas wymiany kserokopiarek to te, które od nowości należą do firmy lub zostały zakupione w naszej firmie i mamy pełną dokumentację serwisową.

Takie urządzenia mogą zostać przez nas polecane do dalszej eksploatacji. Po stosownych wymianach, drobiazgowym wyczyszczeniu, umieszczane w zakładce OUTLET na naszej stronie internetowej. Opisy są sporządzane do każdego urządzenia osobno, podobnie jak zdjęcia jakie umieszczamy przy każdej z propozycji. Zasada jest jedna, kto pierwszy ten lepszy. Każda kserokopiarka, która znajdzie nabywcę zostaje opisana w zestawieniu. Dopuszczamy również pomoc w sprzedaży kserokopiarki, gdy firma klienta zawiesza swoją działalność lub likwiduje oddział, zaś urządzenia drukujące są w bardzo dobrej kondycji. Odbieramy takie maszyny umożliwiając w ten sposób zwolnienie zajmowanego lokalu przez naszego klienta.

Zapraszamy do odwiedzania naszej strony oraz urządzeń w zakładce outlet. Będą pojawiać się w zależności od dostępności. Urządzenia są objęte gwarancją rozruchową, jak i pisemną gwarancją taką jak za każdą kserokopiarkę poleasingowa zakupioną w firmie Kserotech w Chorzowie.

Nowość na polskim rynku. Fabrycznie nowe kserokopiarki z procesu refabrykacji United Bright

Nowe urządzenia wielofunkcyjne A3 do biura nawet 40% taniej

Zakup profesjonalnych drukarek dla biznesu może wiązać się z dużym nakładem finansowym. Niejednokrotnie nowa kserokopiarka biurowa znanej marki, takiej jak Ricoh, Konica, czy Canon kosztuje więcej niż mamy przeznaczone na ten cel w budżecie firmy. Prowadzi to do wyboru kopiarek tańszych, często używanych i nie zawsze będących w najlepszym stanie fizycznym i technicznym. Na rynku pojawia się jednak rozwiązanie, które Firma Kserotech wraz z firma Coppix zaproponuje klientom chcących nabyć nowe urządzenie biurowe a nie rozważa kupna sprzętu poleasingowego. Takim rozwiązaniem są kserokopiarki United bright. Nasza firma wraz z warszawskim partnerem wprowadza nowy model biznesowy, który pozwala kupić nowe, oryginalne kserokopiarki nawet 40% taniej. Jak to możliwe?

Ekologia w urządzeniach biurowych

Za sukces urządzeń United bright w Polsce odpowiada Rafał Ormowski. Działa on w branży drukarek i kopiarek od ponad 20 lat. Swoje doświadczenie przekuwa na kolejne sukcesy. Wyłączność na sprowadzenie United bright do Polski jest właśnie jednym z nich. Warto podkreślić, że firma Kserotech, partner Rafała Ormowskiego odpowiada za tę markę w województwie śląskim, oraz województwach przyległych. Uzupełniamy gwarancję producenta, naszą znaną klientom firmy Kserotech pięcioletnią gwarancją na urządzenie wraz z materiałami eksploatacyjnymi.

Do oferty naszej firmy wchodzą fabrycznie nowe urządzenia, które nie tylko posiadają gwarancję, ale także punkty serwisowe w całej Polsce. Każda kserokopiarka A3 dostarczana jest do klienta z kompletem oryginalnych tonerów, czego nie robią inni producenci.

Głównym atutem takich urządzeń wielofunkcyjnych A3 jest jednak ich cena, która jest około 40% niższa niż innych fabrycznie nowych urządzeń biurowych. Dodatkowo polityka cenowa firmy zakłada, że dany model będzie miał taką samą cenę niezależnie od sprzedawcy. Przykładowo model RB 3352 będzie posiadał tę samą cenę w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, czy też gdy zamówimy go online.

Kserokopiarki refabrykowane United Bright

W polityce United Bright nie ma żadnego haczyka, a oferowane urządzenia biurowe A3 są naprawdę nowymi markowymi produktami. Tajemnicą sukcesu jest słowo „refabrykowany”. Co ono oznacza? W dużym skrócie United bright kupuje od wiodących producentów drukarek modele, które są końcówkami serii, zostają zastąpione przez nowe produkty lub po prostu są dostępne w lepszych, promocyjnych cenach zakupu. Następnie drukarki takie transportowane są do jednej z fabryk należących do marki. Tam oryginalne obudowy są zastępowanymi obudowami United bright. Dodatkowo kserokopiarki A3 są poddawane przeglądowi technicznemu, który potwierdza ich sprawność i fabryczny stan. Tak powstają biurowe urządzenia refabrykowane.

Obecnie na rynku dostępne są następujące modele United Bright, które są odpowiednikami drukarek:

 

     United Bright          Model Oryginalny    
RB 3352 Ricoh MP 3352
RB 3353 Ricoh MP 3353
RB 5001 Ricoh mp 5001
RB 5002 Ricoh MP 5002
RC 3503 Ricoh MP C3503
RC 5502 Ricoh MP C5502
RC 5503 Ricoh MP C5503
RC 6003 Ricoh MP C6003
RB 7502 Ricoh MP 7502
RB 9002 Ricoh MP 9002

Oferta ta będzie starannie poszerzana o nowe popularne i cenione modele.

Tania kserokopiarka biurowa marki United Bright

Ten model biznesowy pozwala na to, aby fabrycznie nowe urządzenia biurowe, takie jak nowa kolorowa kserokopiarka A3 pojawiły się w biurach. Dzięki temu nawet mniejsze firmy, które potrzebują profesjonalnego sprzętu do drukowania i kserowania, a które nie mogły mogą pozwolić sobie na zakup nowych kopiarek, będą mogły to zrobić.

Do kogo skierowana jest oferta United Bright? Dla wszystkich osób i firm, które nie chcą kupować produktów proleasingowych lub używanych, a nie mogą pozwolić sobie na zakup drukarki w cenie rynkowej. To także oferta dla tych, którzy potrzebują sprzęt nowy, na gwarancji, z kompletem tonerów.

Gdzie szukać kopiarek wielofunkcyjnych United bright?

Urządzenia wielofunkcyjne będą dostępne u sprzedawców końcowych, w sklepach, które sprzedają drukarki i kopiarki dla biznesu. Osoby zainteresowane ofertą mogą także pozyskać ją bezpośrednio przez kontakt z naszymi handlowcami. Pomogą oni wybrać odpowiedni model, dopasowany do wymagań firmy.

Ogromne doświadczenie na rynku urządzeń drukujących oraz kopiujących Pana Rafała w połączeniu z innowacjami wprowadzonymi do oferty przez naszą firmę na rynek Śląski zaowocowało stworzeniem nowej propozycji dla klientów z całej Polski. Alternatywa dla urządzeń nowych oraz poleasingowych. Jesteśmy przekonani ze dając szerszą możliwość wyboru, każdy poszukujący taniej nowej kserokopiarki A3 do biura znajdzie coś skrojonego na potrzeby firmy. Z naszej strony możemy zapewnić fachowe doradztwo oraz pełne wsparcie serwisowe.

zapraszamy do katalogu maszyn United Bright

 

Kserotech Chorzów usługi dla firm