Skip to main content

Drukarka sieciowa Konica Minolta Bizhub 4700p

Wydajna drukarka sieciowa Konica Minolta Bizhub 4700p

 • prędkość wydruku to 47 stron na minutę
 • wysoka rozdzielczość wydruku 1200 x 1200dpi
 • wewnętrzny system duplex
 • możliwość bezpośredniego wydruku z urządzeń pendrive
 • współpraca z systemami Windows, iOS, linux
 • modułowe podzespoły eksploatacyjne
 • wydajne tonery
 • niski pobór mocy
 • podajnik do wydruku na niestandardowych rozmiarach papieru
 • kaseta na papier o pojemności 500 arkuszy
 • polskie menu

 

Tania w zakupie i ekonomiczna drukarka monochromatyczna

Taki tekst często jest czytany na wszelkiego rodzaju forach internetowych. Przeważnie poszukiwacze sprzętu biurowego desperacko szukają pomocy po nieudanych łowach na marketowych półkach. W przypadku fabrycznie nowych drukarek jak i kserokopiarek, coś co jest tanie w zakupie nie jest tanie w eksploatacji. Z biegiem czasu urządzenia się starzeją, ich wartość spada, lecz koszt tonera pozostaje bez zmian lub wręcz z powodów ograniczonego dostępu zaczyna drożeć. Okazuje się że kupiony klasyczny „chlebak” HP w którym toner wystarcza na 1300 stron kosztuje 70zł za dobrej jakości zamiennik. W przypadku prezentowanej drukarki Konica Minolta Bizhub 4700p sytuacja jest odmienna. Model jeszcze w 2021 był dostępny jako nowy, oferowany przez autoryzowanych przedstawicieli Konica Minolta.

Największym uznaniem cieszyła się w gronie korporacji ze względu na prostotę działania, bezawaryjność, jak i ogromny jak na realia drukarek nabiurkowych toner. Jego wydajność przekraczająca 20 tysięcy stron powodowała ze zamontowanie nowego tonera pozwalała na dłuższy czas zapomnieć o tej czynności przy normalnej codziennej pracy na wiele tygodni. Często model można spotkać w marketach meblowych, bankach. Dzięki wysokiej prędkości wydruku, wspomnianemu tonerowi, ta tania drukarka biurowa A4 sprawdza się również w biurach rachunkowych. Kolejkowanie zadań, wbudowany mechanizm obracania kartek, pojemna kaseta na papier, w krótkim czasie zakończy wysokonakładowy dokument.

 

Modułowe materiały eksploatacyjne Bizhub 4700p

Elementy obrazowania jak i sam toner jest łudząco podobny do tego zastosowanego w innej drukarce A4 Konica Minolta Bizhub 4050. Przyglądając się obudowie, jak i wnętrzu szybko zauważymy, że te urządzenia niczym się nie różnią. Oczywiście poza wielkością i obecnością skanera z podajnikiem oryginałów. W związku z faktem że docelowym odbiorcą jest korporacja oraz banki, elementy takie jak bęben musiały być tak skonstruowane by użytkownik biurowy sam, bez potrzeby wzywania serwisu miał możliwość wymiany. Po otwarciu przedniej klapy, wyjęciu tonera, wystarczy pociągnąć za rączkę by wyjąć stary zużyty element, odwracając tą procedurę montuje się nowy moduł obrazowania prosto z kartonu. Nie potrzeba wymiany listew czyszczących, udrażniania odprowadzania tonera itd. zaoszczędza to przede wszystkim czas. Taka operacja trwa okolo minuty i drukarka jest gotowa do dalszej pracy. Rozwiązanie to można spotkać w innych modelach monochromatycznych firmy Konica Minolta.

 

Drukarka sieciowa z możliwością drukowania etykiet lub recept

Wśród lekarzy, recepcjonistów, pracowników aptek, niezbędnym narzędziem oprócz komputera stała się również drukarka. Coraz rzadziej producent nowych drukarek decyduje się na umieszczenie w niej tzw. podajnika ręcznego. Jest to otwarta kaseta z systemem sprecyzowanego poboru papieru znajdujący się głównie na przedniej klapie drukarek A4, w przypadku kserokopiarek A3 jest to boczny podajnik ręczny. Zalety tego rozwiązania doceni ten kto na szybko chciał wydrukować etykietę na paczkę o formacie innym niż w głównym zasobniku na papier. Podajnik ręczny ma tą zaletę nad kasetą że daje możliwość ustawienia dokładnej wielkości papieru co do 1mm. Ustawienie formatu odpowiedniego dla recept stosowanych w służbie zdrowia nie jest najmniejszym problemem. Sukces tego modelu w poradniach medycznych polegał na połączeniu funkcji podajnika ręcznego, prędkości działania jak i wydajnemu tonerowi. W natłoku pacjentów przy stosowaniu klasycznych drukarek marketowych co chwila jest konieczność wymiany kasety z proszkiem i to na nieszczęście zdarza się w godzinach szczytu, gdzie kolejka przy okienku nie ma końca. W podajniku również można umieścić etykiety stosowane w kurierce na pierze samoprzylepnym. Na co dzień obracamy się w spopularyzowanym formacie A4, jednak wraz z dedykowanym sterownikiem drukarki, stworzenie listu przewozowego odbywa się sprawniej i w sposób zautomatyzowany.

 

Tania i wytrzymała drukarka biurowa A4

Polieasingowa drukarka sieciowa A4 Konica Minolta Bizhub 4700p to niezwykle wytrzymała maszyna mogąca bez najmniejszych problemów pokonać granice miliona kopii. Co jakiś czas na aukcjach internetowych spotyka się ten model z przebiegiem 950tys stron czy 1.2miliona. Świadczy to o tym ze zastosowane w drukarce mechanizmy nie są z kruchego plastiku, zaś elektronika wraz z przekładniami radzi sobie z wytężoną pracą. Nie spodziewajmy się ze taka prędkość będzie bezszelestna, elementy napędowe potrzebują siły by w krótkim czasie przygotować się do pracy po wzbudzeniu ale również jedna strona na krótko ponad sekundę potrzebuje silnika o zwiększonej mocy. O solidności konstrukcji ale też o jakości zastosowanych materiałów świadczy waga drukarki. okolice 17kg na klasyczną drukarkę monochromatyczną to dużo. Nie ma się co dziwić skoro pełny toner waży ponad kilogram.

Koszty utrzymania drukarki nie odbiegają od kserokopiarek A3 monochromatycznych. Oszczędności leżą nie tylko po stronie eksploatacji ale również po stronie serwisowania. Drukarka nie wymaga przeglądów, wizyt serwisu podczas wymian bębna, dostępne są nawet kity PM z całym zestawem serwisowym co znacznie obniża roczny koszt obiegu dokumentów w firmie.

Do zagadnienia oszczędności trzeba wliczyć prace w sieci. Drukarka będzie współpracować ze stanowiskami pracy które znajdują się w tej samej sieci komputerowej. Dzięki czemu zamiast wyposażeniu każdego pracownika w drukarkę, prezentowany model może sieciowo obsłużyć kilka sąsiadujących ze sobą stanowisk. Tu po raz kolejny wracamy do największego z argumentów przemawiającymi za tego typu urządzeniami jakim jest wydajność tonera.

Zakładając ze standardowa drukarka nabiurkowa posiada toner o wydajności 2300stron A4 (budowa nie pozwala zamontować większych pojemników) to jeden toner do bizhub 4700p przedrukuje prawie 8,8 tonera marketowej drukarki. Da to mniej odpadów które trzeba zutylizować, od czasu wprowadzenia BDO takowe są liczone na wagę od której obliczana jest cena utylizacji. małe tonery są cięższe ponieważ znajdują się w nim elementy obrazowania, przekładnie i obudowa, oczywiście pomijamy nie przeliczany na aspekty finansowe czas spędzony na wypisywaniu dokumentacji BDO.

 

Drukarki posiadają tonery startowe, należy przez to rozumieć oryginalny toner w poziomie jaki pozostawił poprzedni użytkownik. Poleasingowe bizhub 4700p posiadają polskie oprogramowanie, mogą nosić ślady użytkowania oraz odbarwione białe elementy obudowy. Są one po pełnych przeglądach oraz testach. W zestawie przewód zasilający.

W stałej sprzedaży w dziale materiały eksploatacyjne znajdują się tonery oraz zespoły bębna.

 

 

 

 

 

Zainteresowany? Skontaktuj się z nami lub wróć do katalogu!
Złóż zamówienie! Cena na zapytanie
Kolor
Nie
Gwarancja
Tak
Format
A6-A4
Gramatura
60-163
Prędkość skanowania A4
-
Skaner kolorowy
Nie
Ubezpieczenie
Nie
Duplex
Tak
Możliwość rozbudowy
Nie
Wydajność toneru (czarnego)
20000
Wydajność toneru (kolorowego)
-
Wydajność bębnów (czarnego)
60000
Wydajność bębnów (kolorowego)
-
Wydajność wywoływaczki (kolorowa)
-
Wydajność wywoływaczki (czarna)
-

Dedykowane sterowniki

Sterownik dla systemów Windows 32 bitowe

Kliknij aby pobrać!

Sterownik dla systemów Windows 64 bitowe

Kliknij aby pobrać!

Broszura Reklamowa

Kliknij aby pobrać!