Kserokopiarka nowa czy używana. Jaką wybrać?

jakie urządzenie do biura
z prawej: nowa Bizhub C308 z lewej: używana 4 letnia Bizhub C224

Urządzenie nowe czy po leasingowe? – oto jest pytanie

Kiedy czeka nas kupno kserokopiarki, warto się zastanowić, czy chcemy wybrać sprzęt nowy, czy używany. Wybierając model urządzenia wielofunkcyjnego, zasadniczym wyznacznikiem cen będzie jakość sprzętu.
Postaram się przedstawić największe zalety oraz wady obu możliwości.
W przypadku urządzeń nowych każda dodatkowa opcja, np. podajnik, aktywna podstawa, czy podajnik boczny będzie podnosić cenę.

Dużym znaczeniem (tak jak i w przypadku rynku motoryzacyjnego) jest spadek ceny oraz amortyzacja sprzętu biurowego. Oczywiście w przypadku kserokopiarki używanej,  cena będzie również zależała od doposażenia sprzętu, w tym wypadku dodatkowe opłaty dotyczą funkcji finishera.  Decydując się na sprzęt z drugiej ręki otrzymujecie Państwo gotową i kompletną maszynę od ręki z ceną końcową. Dominującym argumentem dla potencjalnego użytkownika kserokopiarki jest cena. Kwota jaką należy wydać na nowe urządzenie w podstawowej konfiguracji przewyższa średnio trzy a nawet czterokrotnie koszt urządzenia tej samej klasy z poprzednich serii, a na co jeszcze warto zwrócić uwagę?

 

Gwarancja ogólna oraz na podzespoły

Niewątpliwie ważną kwestią jest gwarancja na sprzęt. W przypadku nowej drukarki, gwarancja producenta na materiały eksploatacyjne jest ważna do momentu wykonania pierwszej kopii na maszynie. Dodatkowo z doświadczenia oraz praktyki producentów oferujących drukarki na biurkowe, coraz częściej spotyka się zapis w gwarancji dotyczący stosowania wyłącznie tonerów oryginalnych. Zdarzały się sytuacje gdzie klient kupował nowe urządzenie na biurkowe kolorowe formatu A4 za kwotę 750zł netto znanej firmy jaką można spotkać w marketach z elektroniką. Po przeanalizowaniu cen tonerów oryginalnych, które w komplecie przewyższyły koszt urządzenia nowego pozostał niesmak i niechęć do marki za zmuszanie do nabywania wkładu do drukarki o kosmicznej cenie. Jeśli zdecydujecie się Państwo na drukarkę używaną, nie ma nacisku na zakup oryginalnych tonerów. Jedynym warunkiem są nieregenerowane tonery, czyli zamienniki fabryczne o zbliżonej strukturze wsypu do oryginału. Powoduje to znikome straty toneru w postaci pylenia oraz lepsze utrwalanie na powierzchni kartki. Urządzenia poleasingowe sprowadzane z krajów zachodnich są doskonałą alternatywa dla niemal czterokrotnie droższych modeli nowych. Jakość biurowych urządzeń poleasingowych nie odbiegają znacząco od maszyn z kartonu. Dopełnieniem całej oferty jest pisemna gwarancja na materiały eksploatacyjne dzięki temu klient nie musi się martwić, czy za dwa tygodnie od zakupu zaczną się rozjeżdżać kolory lub pojawia się skazy na wydruku.

Toner w pakiecie

Kserokopiarka z tonerami

Należy też zwrócić uwagę na wyposażenie w tonery.
Nowe kserokopiarki oraz urządzenia na biurkowe posiadają tzw. tonery startowe. Jest to znikoma ilość toneru służąca bardziej serwisowi do sprawdzenia poprawności działania po transporcie. Niektórzy producenci tego typu urządzeń sprzedają je bez tonerów, przez co do całkowitej kwoty, klient jest zmuszany do zakupu całego setu (czterech tonerów C M Y K) by móc cieszyć się nowym nabytkiem. W przypadku urządzeń używanych, tonery zawsze umożliwiają pracę, ponieważ zostawił je poprzedni użytkownik. My ich nie demontujemy, lecz sprzedajemy Państwu z tonerami w takiej postaci, w jakiej je sprowadziliśmy z Niemiec. Zaletą takiej praktyki jest również pewność o firmowym pochodzeniu tonerów oraz deklarowanej jakości bębnów i innych materiałów ze stanem faktycznym.

Nie daj się nabrać! Zwłaszcza przy kupnie drukarki A4 dla firmy

Wybierając nową drukarkę, zostaje nałożony na Państwa obowiązek kupna oryginalnych tonerów, których koszt często dorównuje cenie drukarki. Jeśli zdecydujecie się Państwo na zakup drukarki używanej Konica Minolta albo Ricoh, nie macie żadnego obowiązku kupna oryginalnego tonera ani w naszej firmie, ani w żadnej innej. Dodatkowo zyskują Państwo wsparcie techniczne o szybkiej reakcji. Jest to ważna cecha jeśli urządzenie ma drukować docelowo np. zlecenia faktury lub listy przewozowe.

Zapraszamy Kserotech! Nasi doradcy pomogą Państwu wybrać sprzęt, który będzie optymalnym odzwierciedleniem jakości do ceny.
Mamy urządzenia biurowe na każdą kieszeń! Czekamy na Państwa w Chorzowie!